ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/29/21 10:56 AM

Какви се јајцата на познатите за Велики четврток

Утрово пред зајдисонце, како налага традицијата се вапсуваат првите три јајца за здравје, а со тоа почнува славењето на големиот  христијански празник Велигден.

На Велики четврток и многу наши познати личности станаа пред изгрејсонце и вапсаа три јајца.

 

🐣🐰🌸🌸🌸🌸🌸

Posted by Elena Petreska on Wednesday, April 28, 2021

 

 

Posted by Irena Veljovska on Wednesday, April 28, 2021

За многу години велики четврток.

Posted by Suzana Gavazova on Wednesday, April 28, 2021

Велики четврток.
Велигденските јајца веќе се бојадисани и декорирани, а првото од нив црвено и пред…

Posted by Andrej Zernovski on Wednesday, April 28, 2021


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1