ММС

Објавено на: 04/29/21 9:47 AM

Бритни доби дозвола да се обрати во судот – Закажано рочиште

Судот проценил дека пејачката Бритни Спирс е спремна во сопствено име да зборува пред судот. Нејзиниот адвокат Самуел Ингхам рекол дека Бритни го замолила од судот да побара статусно сослушување на кое таа ќе се обрати директно на суд, пишува The New York Times.

Адвокатот не открил за што Бритни точно сакала да зборува на суд, но и рекол дека се работи за статусот за старателство кое над неа го има нејзиниот татко.

Судијата Бренда Пени ја одобрила молбата за сослушувањето закажано за 23 јуни.

Бритни од 2008 година е под надзор на нејзиниот татко Џејмс Спирс, а таа последните години, татко и да и биде старател, но и управник на нејзините работи и финансии навистина се противи. Џејми порано отстапил од таквата позиција поради здравствени причини.

Извор: Нова.рс

Преведено: М.П.Насковска


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.