ММС

Објавено на: 04/29/21 8:20 AM

(ВИДЕО) Масакар во прихијатриска установа во Германија – Вработена убила четири лица

Четири лица беа пронајдени мртви во болница во германскиот град Потсдам доцна синоќа, а една жена е приведена, соопшти полицијата.

Портпаролот на државната полиција во Бранденбург изјави дека биле повикани на клиниката во Оберлин околу 21 часот и дека пронашле четири мртви лица и петто лице тешко повредено.

„Постојат јасни знаци на надворешно насилство врз жртвите“, рече портпаролот на полицијата.

Тој рече дека постои основано сомнение дека приведената жена е одговорна за убиствата, но не даде дополнителни детали.

Локалниот весник Potsdamer Neueste Nachrichten (Potsdamer Neueste Nachrichten) објави дека жртвите биле пациенти од Блник и дека приведената жена била вработена во таа болница.

Преземено од: https://www.kurir.rs/
Фотографија: YT Screenshot


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.