Отишол во студио да снима, го пронашле мртов на под - Последни моменти на музичарот Александар Бањац
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/28/21 1:01 PM

Отишол во студио да снима, го пронашле мртов на под – Последни моменти на музичарот Александар Бањац

Александар Бањац (45) ненадејно почина на своја 45 годишна возраст во своето студио.

Александар Бањац отишол во студио и ненајдено починал. Александар го пронашле на одот во студио, а во текот на тој кобен момент никој не бил со него.

– Одеднаш го пресекло, рекол извор близок на композиторот.

Веста за неговата смрт ја соопштиле колегите кои од музичарот се простуваат на социјалните мрежи.

Извор и фото: Инфорер.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7