ММС

Објавено на: 04/28/21 10:39 AM

(Фото и видео) Уште очи не отворија скопјани го испија првото утринско кафе

Полека се враќа старото нормално во Скопје. По вчерашната одлука дека угостителските објекти ќе за започнат со работа утринава веќе масите реачиси беа сите зафатени.

Скопјани по долго време утринава се вратија на своите стари навики – утринското кафе го испија во своето омилено кафуле.

На кејот од Вардар терасите заминаа во „историја“ сега таму се реконстуира и ќе биде ново шеталиште за граѓаните.

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.