ММС

Објавено на: 04/27/21 1:02 PM

(ВИДЕО) Се проширува и гради булеварот Никола Карев

Градежната инвазија на булеварите и улиците во Град Скопје, интезивно работи на терен на изградба на новиот булевар Никола Карев кој ќе има 4 сообраќајни ленти, пешачки и велосипедски патеки од двете страни, како и ново зеленило, информираат од Град Скопје.

 

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.