ММС

Објавено на: 04/27/21 9:29 AM

Драма во парк – Жена нападнала мајка бидејќи го доела своето бебе

Анонимна жена ја сподели својата испод на еден сајт на кои луѓето секојдневно делат искуства и бараат совети.

Таа открила каква непријатна ситуација доживеала додека во еден парк го доела своето бебе.

– Седев на клупата во еден парк и го доев бебето бидјеќи огладна. Имав широка кошула, а ништо не се гледаше од главата на бебето. Во еден момент доаѓа некоја жена (околу 30-40) и почнува да вика на мене, ми зборува како е тоа некутурно и одвратно, ме навредуваше и ми зборуваше како немам трока памет, па дури и почна да ме турка од клупата да ме избрка, рекла таа и потоа опишала како еден човек ја одбранил.

– Тогаш дојде еден човек и, и кажа неколку работи па таа се тргна. На човекот се заблагодарив и еве сега уште еднаш кажувам секоја чест на човекот! Но онакво однесување никогаш не сум очекувала поготово не од жена која исто така може да биде мајка, напишала младата мајка.

Извор: Објектив.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.