ММС

Објавено на: 04/26/21 1:45 PM

(ФОТО) Луѓето се плашат да поминат под мостот кај МАНУ – Нема кој да се погрижи за кабелот

Денеска под мостот кај МАНУ, граѓаните кои ја користат велосипедската патека покрај кеј беа спречени и исплашени истата да ја поминат од кабел, за кој не е познато дали е електричен или пак птт.  Граѓаните најчесто мајки со колички, и деца со велослипеди и рекреативци исплашени поминуваат покрај кабелот. Засега на терен нема екипи кои би можеле да го санираат овој проблем.

Фотограф: В.Тануровски

Г.Д


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.