ММС

Објавено на: 04/26/21 10:34 AM

Болна исповед на Огнен Амџиќ – Водителот ги открива најтажните моменти во животот

Водителот Огнен Амиџиќ зборуваше за својот живот, интервјуто го започна со песната „Мечеви“ од Луис, и откива кој период во животот му бил најтежок.

– Кога имав 15, 16 гоини кога го изгубив својот татко, тоа ми беше најтешкиот период. Бев врзан со Луис, ја слушав неговата музика. Сакавме да пееме заедно, „Мечеви“ е фантастична песна.

– Одлично детство имав, тоа ми беше најсреќниот период од животот. Живеев во среќно опкружување, здраво семејство, држава која имаше потенцијал. Ништо не ми недостасуваше. Се сеќавам со сози кога ме тепаа, се знаеше кога добваш ќотек, кога ќе заслужам. Повеќе бев проблематичен дома, отколку надвор. Бев прво дете, размазено. Во училиште бев примерен. Мојата сестра е помлада од мене 2 ипол години , јас се одвојував, секогаш добро фунционирав. Имаше фаза кога се плашев сам да спијам, сакав да гледам хорор филмови, па се плашев, ја молев да одам да спијам кај неа, а таа ми велеше може само ако ми ја дадеш маицата или 100 динар. Ми го наплатуваше мирот. Сакав да ја нервирам, ме удираше, ме тепаше. Никогаш не ја удирав мојата сестра, но сакав да ја нервирам, откри Огнен за своето детство.

– Пораснав во дом покрај татко кој го работеше тоа што го работеше. Имавме тогаш една телевизија, која ја покриваше цела Југославија, тоа е сериозна работа. Најтежок ден во мојот живот ми беше кога го загубив својот татко. Од тогаш кон сите тие губитоци, имам чудна насмевка. Имам информации, но не можам тоа да го доживувам/ Цела екипа настрада, со извршување на задачите се вратија назад, подогтвена е заседа, нив ги пресретнаа. Тој беше фанатик кога станува збор за работа во телевизија. Бев дома кога ни јавија дека татко ми загинал, се присетува водителот.

 

Извор: Информер.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.