ММС

Објавено на: 04/26/21 9:26 AM

(Видео) Taа е кралица на Оскарите – Актерката во осмата деценија заигра на маса, па стана хит!

Глен Клоуз (74) по осум номинации и ниту една победа на доделување на Оскарите стана огорчен губитник. Напротив, таа се радува на победата на своите колеги и уживала на престижното доделуање.

По долгата пауза на церемонијата „Оскари“, помеѓу прогласување на победникот по категории, присутните номинирани и филмски работници се забаввале со мини-игри. Една од нив била и погоди ја песната.

Водителот Лил Рел Хаури ги праша присутните – дали следната песна e номинирана за Оскар, дали добила Оскар или ништо од понуденото. По неколку неточни одговори, микрофонот и камерата биле насочени кон Глен Клоуз, кој го погоди хитот „Да Бут“ од Е.У од 1988 година.

 

Актрката ги раздрмила колковите и покажа вештини на тверкање што ги воодушеви присуните кои ја поздравија со громогласен аплауз.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.