Почнуваме скратена работна недела - неработни Велик Петок и понеделник по Велигден
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/26/21 7:22 AM

Почнуваме скратена работна недела – неработни Велик Петок и понеделник по Велигден

По подолго време (од јануари) не’ очекува продолжен викенд со неработни петок и понеделник.  Велики Петок пред Велигден (30 април), е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед.

Неработен ден, пак, за сите граѓани на Република Северна Македонија е понеделник (3 мај), вториот ден на Велигден според православниот календар, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

 

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7