ММС

Објавено на: 04/24/21 6:11 PM

„Не тагува таа, туку ветер свири пролетна соната“ – Ќерката на Оливера Балашевиќ со емотивна фотографија од својата мајка

Јована Балашевиќ, ќерката на Оливера и Ѓорѓе Балашевиќ, објавила фотографија од својата мајка Оливера како се шета низ Нови Сад.

-Не тагува таа, туку само ветерот свири пролетна соната, кога не и е време, напишала Лола, цитирајќи стих од една од најубавите песни на Балашевиќ.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jovana Balasevic (@lolabalasevic)

Кантавторот Ѓорѓе Балашевиќ почина на 19 февруари оваа година, а зад себе ја остави сопругата Оливера, ќерките Јована и Јелена, и синот Алекса, како и бројни хитови.

Извор: Нова.рс

Преведено: М.П.Насковска


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.