ММС

Објавено на: 04/24/21 3:59 PM

Дара Бубамара со години и должела 10 илјади евра на Марина Туцаковиќ, а сега ја побарала за помош

Марина Туцаковиќ едвај и простила 10 илјади евра на Дара Бубамара кои со години не и ги платила, се до неодамна кога Марина се разболела па ја побарала Дара да и понуди помош.

-Не знам од која причина Дара не и платила 10 илјади евра, веројатно не била задоволна како поминала таа песна, но пред тоа сите хитови кои и ги правела Марина уредно ги платила и на сето тоа и носела подароци од сите краеви на светот. Потоа со години не зборувале поради тоа, Марина на сите им кажала „како не и е срам на толку станови и автомобили кои ги заработи од моите текстови“. За на крај Дара да и се јави на Марина кога се разболела и и понудила помош и ја замолила да и помогне, рекол изворот за Скандал.рс и додал:

-Марина прво се мислеше но потоа решила да и прости, Дара исплати што имаше, и дури платила и екстра за балада која Марина ја напишала а која допрва треба да се појави, а за која велат дека е толку тажна што и двете плачат кога ќе ја слушнат, завршил изворот.

Извор: Република.рс

Преведено: М.П.Насковска


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.