ММС

Објавено на: 04/23/21 10:28 PM

Бремената Меган Маркл за прв пат видена во јавност после долго време

Бремената Меган Маркл е фотографирана како го носи синот Арчи во раце во во Монтесити. Нејзиниот сопруг, принцот Хари се врати од Велика Британија од Америка каде беше на погребот на својот дедо Филип.

Поранешната актерка би требало да се породи ова лето, а носи девојче. Тие информации ги открија во интервјуто кај Опра Винфри. Маркл носела траперки и црна маица која го истакнувала нејзиниот стомак.

 

Меган лекарите ја советувале да не патува за Велика Британија поради бременоста. Сепак странските медиуми пишуваа дека таа разговарала со кралицата Елизабета и испратила цвеќе со посвета за погребот на дедото на Хари.

Извор: 24sata.hr

Преведно: М.П.Насковска


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.