ММС

Објавено на: 04/23/21 2:23 PM

Плачев низ улиците, а сакав и да се убијам – Како долговите на познатите им го упропасти животот?

Иако нивниот живот преку ТВ екраните делува чудесно , а во приватниот живот некои јавни личности целосно е поинаква ситуацијата.

Многу од нив имале, но некои и ден денеска имаат долгови. Коцка, убав живот, лихвари и скапи работи кои им се дојдени преку глави. Некои од нив должат и повеќе од милион евра.

Актерката Мира Банјац имала голема мака од младоста, во средните 70-тите, неодамно раскажала во медиумите.

– Плачев по белградските улица бев на работ да кренам рака врз себе, се сеќава добро Мира.

– Морав да позајмувам пари. Прво наидов на лихвари кои ми земаа по три пати повеќе. Еден ден заминав во хотел, нарачав кафе, седнав да напишам писмо и сакав да се фрлам доле. Во еден момент ме повика Стипе Делиќ. И ми кажа – дека сака да работам на голема главна улога. Беше тоа славната Марија, од истоимената серија, поради тоа ми ја шишаа косата. Договорот беше милионски. Ги потпишав и ги вратив сите договори. Тоа беше мојот мрак, но и просветлување. Половина динар од тогаш не сум позајмила, вели атерката во една прилика за српските медиуми.

Халид Муслимовиќ – Извршители му тропаа на врата

Халид Муслимовиќ пред година ипол извршители му тропнаа на врата бидејќи според пишувањата во медиумите, скоро 30 години одбивал да исплати износ од 32.000 евра на Ермин Елезовиќ. Фолкрот, наводно тие пари г добил за албум кој никога не го објавил, а на аукциска продажба го ставал својот имот два пати, но за среќа успеал да ги одбегне продажбите. Муслимовиќ, според пишувањата на ист начин ги доспеа долговите и кон другите жени, тој парите ги одложувал со додворување и со уверение дека е болен и дека нема пари да плати ниту кредит во банка.

Аца Лукас – Земал пари од лихвари

Фолкерот Аца Лукас доживеа голема непријатност пред неколку месеци, кога извршителите му дојдоа на врата за да му го наплатат долгот кој го има кон Дејан Поповиќ Тигар. Лукас по стресот кој го доживеа му се слоши, па морала да реагира и Брзата помош.

– Сите знаат дека многу заработувам, дека се коцкам. Нема пејач кој не знае колку заработувам и знаат дека можам да вратам. Сум зборувал веќе за долговите кон лихварите. Никој не ме влечел за уши да земаме пари од нив. Позајмив 40 илјади евра на камата. На десет месеци, толку. Потпишав дека сум земал 80.000 евра. Ова го заверивме во суд бидејќи ова е противзаконско што го направивме. Му ги вратив парите по некое време, рекол пејачот за медиумите.

Дара и должела на Марина Туцаквиќ

Пејачката Дара Бубамара, според приказната на Марина Туцаковиќ и должела за песните од албумот „Delete“ од 2013 сума од 10.000 евра. Фолкеркаа сето тоа го демантирала правдајќи се дека Марина финасиски и пмогнала и, и подарувала скапа гардароба. НО околностите се сега поинакви бидејќи и двете решиле да забрават на лошото минато и заедно да кренав во нови победи. По шест години тие се смириле.

 

Извор: Плусонлајн.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.