ММС

Објавено на: 04/23/21 9:04 AM

Бремена и насмеана – Фотографии на Цеца кои досега не сме ги виделе!

Светлана Цеца Ражњатовиќ позната е по тоа што за време на целата кариера може да се пофали со витка фигура, а така било и додека била бремена  во 1996 година кога го носела синот Вељко, односно кога во 1998 година била бремена со ќерката Анастасија.

Но, сепак за другите таа во тоа време ја сметале за буцка, па го добила надимакот Дебела.

Пејачката додека го чекала раѓањето на својата ќерка, гостувала во емисијата на легендарниот Милован Илиќ Минимакс и тоа кога веќе имала стомаче.

– Од првиот месец на бременоста почнувам да јадам премногу но после тоа се губам, признала тогаш пејачката, а на прашањето на една од гледачките како ќе се вика нејзиното дете, таа одговорила.

– Во случај да биде девојче ќе се вика Анастасија, а ако биде момче, ќе се вика Милош.

Името Милош го  сакале поради Фудбалскиот клуб Обилиќ , кој беше во нивно сопствеништво.

Цеца кај Минимакс гостуваше на први мај 1996 година, кога прв пат била бремена.

 

Извор и фото: Еспресо.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.