ММС

Објавено на: 04/22/21 10:31 PM

Пронајден е мртов во својот стан – почина легендарниот пејач, ѕвездата од 80-тите

Пејачот на групата „Беј Сити Ролерс“, Лес Макеон ненадејно почина на 65. Години.

Веста за трагедијата ја соопштиле членовите на семејството и тоа на социјалните мрежи. Тие на кратко се обратиле до јавноста со следните зборови:

-Лесли ненадејно почина во вторникот во својот дом. Им се заблагодаруваме на сите на зборовите за поддршка, моментално организираме погреб, соопштиле неговите најблиски.

Извор: Република.рс

Преведено: М.П.Насковска


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.