ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/22/21 9:57 PM

Три знаци во мај ги очекува парична добивка – астролозите тврдат дека доаѓа месецот на промени

Мај е месец на големи промени, Венера влегува во знакот на Бик и на сите им носи бран од позитивна енергија.

Рускиот астролог Павел Глоба открива кои три знаци ги очекува голема парична добивка.

Бик

Овој месец ѕвездите ви се посебно наклонети, па паметно искористете го тоа. Доколку сте планирале да започнете приватен бизнис, сега е вистинско време за тоа. Астролошките апсекти се одлични, вели астрологот. Можете да очекувате парична добивка или покачување на кое не сте се надевале.

Скорпија

Венера во знакот на Бик позитивно ќе влијае на сите луѓе родени во овој знак. Целиот труд кој го вложивте до сега ќе се исплати. Вашите работодавци ќе знаат да ја ценат вашата работа, па можете да се надевате на финансиско подобрување кон средината на месецот. Доколку сте планирале да го промените работното место, сега е вистинско време за тоа. Приликите ќе се отвораат сами од себе.

Лав

Дојде време да воздивнете и почнете да уживате. Се што работевте до сега, конечно почнува да се исплатува. Како и Скорпиите и за Лавовите почнува неверојатно успешен период.

Извор: Република.рс

Преведено: М.П.Насковска


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1