ММС

Објавено на: 04/22/21 4:52 PM

Годините не може да ги сокрие – Моника Белучи фотографирана кога не се надевала

Моника Белучи (56) веројатно за многумина засекогаш ќе остане најубавата жена на светот. И не е чудно поради што, бидејќи нејзината енергија и шарм немаат конкуренција.

Но, ниту таа не може да побегне од она што ја мачи секоја жена, ообено оние дами кои не биле склони на естетски операции.

Моника е фотографирана во Рим со нејзината 11-годишна ќерка Леона во лежерно издание.

Бил повеќе од очигледен нејзиниот замор и испиен поглед, па големите подочници на лицето без шминка. Некои фотографии јасно покажуваат дека годините на Моника најдобро се гледаат на нејзиниот врат, кои заедно со рацете ја откриваат староста на жената.

Можно е за нејзиното уморно лице причината да е снимањето на новиот филм „La Befana Comes At Night 2“ во кој игра вештерка.

Извор: Телеграф.рс

Преведено: М.П.Насковска


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.