ММС

Објавено на: 04/22/21 2:50 PM

„Никогаш не би можела да бидам домаќинка“ – Леонтина Вукомановиќ прозборе за обврските низ дома!

Пејачката Леонтина Вукомановиќ во последно време се повлече од јавната сцена и се посвети на работата со децата и на пишувањето песни за други изведвачи. Таа е среќна што има многу работа.

Леонтина недоамна го прослави 11-от роденден на ќерката Луција и открива дека улогата на мајка и е најдрага.

-Најлесно и најубаво е да се биде мајка. Премногу имам обврски, но ја работам работата која ја сакам. Покрај тоа не ја запоставувам својата авторска кариера, во студио сум и работам, рекла пејачката за Курир.рс па додала:

– Никога не би можела да бидам домаќинка, да посветувам време на некои груб работи не стигам, имам луѓе кои ми помагаат во тоа.

 

Извори фото: Еспресо.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.