ММС

Објавено на: 04/22/21 7:07 AM

Уште денес сонце и топло, од утре повторно дожд

Сонце со облаци  ќе биде денеска. Во текот на денот облачноста ќе се зголеми, а до крајот на денот ќе има врнежи од дожд, со слаб ветер.

Минималната температура ќе биде до 7, а максималната 22 степени.

Во Скопје слично време, со минимална температура до 3, а максималната до 21 степен.

Веќе од утре кон крајот на денот се до сабота повторно ќе  врне дожд, а температурата ќе падне.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1