ММС

Објавено на: 04/21/21 3:33 PM

Алборг ќе ги спои Палмарсон и Хансен

Во Кил беше „дете“ кое ветува и епизодист во титулите во 2010 и 2012 година во Келн. Во Веспрем не направи ништо, притоа заминувајќи од клубот на еден не толку убав начин, додека во Барселона уште се чека европска титула со негов печат.

Како што пренесуваат медиумите ширум Европа, исландскиот супер-стар, Арон Палмарсон, од следната сезона ќе го носи дресот на дански Алборг. Триесетгодишниот лев-средeн бек ќе стане дел од проектот кој во Данска после многу години го враќа и Микел Хансен од летото во 2022 година.

Според „ТV2 Sport“, Палмарсон со Алборг би требало да потпише тригодишен договор.

 

 

 

 

Извор:

balkan-handball.com

Фото:

fcbarcelona.com


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.