ММС

Објавено на: 04/21/21 3:02 PM

Моја Општина: Се решава поплавувањето на улиците во Македонска Каменица

При секој поголем дожд, дел од улиците во централното градско подрачје остануваа под вода. Овој проблем деновиве се решава со доизградба на системот за атмосферска канализација.

Целиот текст можете да го прочитате на Моја Општина.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1