ММС

Објавено на: 04/20/21 9:04 AM

„На телевизија го осудуваат насилството, а потоа одат дома и ја тепаат жената“

Актерката Маријана Мишиќ за време на неодамнешното гостување во една емисија ги коментираше случаите на злоставување на актерките кои ја потресоа Србија. Некои од нејзините изјави беа осудени од јавноста.

Маријана ги осуди сите форми на насилство, а потоа ги налути гледачите затоа што напомена дека жртвите мора навремено да го пријават силувањето:

– Целосно е погрешно протолкувано, реков дека најважно е како човек легнува ноќе, со какви мисли и дали се точни и чисти. Тука можам да ја кажам најлошата работа, но кога ќе се свртам знам дека сум бесконечна во душата и умот е чист. Ги имате и оние други кои ќе излезат на телевизија и ќе зборуваат за тоа како го осудуваат насилството, а потоа одат дома и ја тепаат својата сопруга. Значи, погрешно протолкувано, мојата став е познат уште од самиот почеток – изјави Маријана за „Премиера“.

 

Извор: Информер.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.