ММС

Објавено на: 04/19/21 7:37 PM

Стигнаа 10 илјади дози вакцини од Фајзер

Попладнево стигна првата пратка од вакцината Фајзер, која Министерството за здравство ја обезбеди cо директни преговори со овој производител на вакцина против Ковид 19, информиираат од министерството.

Станува збор за 10.530 дози од вакцината Фајзер, кои веќе од среда ќе бидат распределени по вакциналните пунктови во државата, каде се одвива вакцинација согласно Националната стратегија за ковид имунизација.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.