Додека мачка гледала телевизија на екранот се појавила птица, следува урнебесна ситуација (видео)
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/18/21 7:22 PM

Додека мачка гледала телевизија на екранот се појавила птица, следува урнебесна ситуација (видео)

Претераното гледање телевизија е штетно, а за тоа најдобро сведочи портокаловата мачка Максвел. Гледаше документарец со неговите сопственици, кога на екранот се појави птица. Ловечкиот инстинкт на Максвел се разбудил и тој  скокнал директно од каучот во тв екранот.

На снимката објавена на ТикТок, се слуша тап удар, по што Максвел паѓа, ја турка украсната фигура но застанува  на нозе и заминуваат збунето.

„Ова е причината што Максвел веќе не смее да гледа телевизија“, открила сопственичката, чии снимки биле прегледани 9,8 милиони пати за еден ден.

@whitay

Yes he is okay.. just a little ✨embarrassed✨ #catsoftiktok #cats #funny #fyp #birds #birdsarentreal #viral

♬ original sound – whitay

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7