Затворен угостителски објект во Тетово, приведена сопственичката
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/18/21 10:56 AM

Затворен угостителски објект во Тетово, приведена сопственичката

Лишена е од слобода  сопственичка на угостителски објект во Тетово, а објектот е времено затворен од страна на Државниот пазарен инспекторат. И покрај забраната за работа на угостителските објекти, тој бил отворен и во него инспекторите затекнале и гости.

„На 17.04.2021 во 13,10 часот полициски службеници од СВР Тетово извршиле контрола во угостителски објект на ул.“120“ во Тетово кој бил отворен и во кој биле послужени неколку гости. Објектот бил времено затворен од Државен пазарен инспекторат, а сопственичката Ј.Б.Н.(49) била лишена од слобода,“ информираат од Полицијата.

По целосното документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7