ММС

Објавено на: 04/17/21 9:14 PM

(Видео) Не можам да го замислам животот без Мрка, искрена е Ана Бекута

-Да не го сретнав, немаше да се грижам, но на овој начин кога ќе сретнете некого и јадете вреќа со сол со него, сè е друга приказна, сè е многу посериозно и сè е многу поважно“, рече фолк ѕвездата Ана Бекута во видео интервју за Нова.рс, и покрај нејзината врска со Милутин Мркоњиќ, таа се наврати и на други актуелни теми.

Се чини дека нема ништо на овој свет и никој што би можел да влијае на емотивната врска помеѓу пејачката Ана Бекута и поранешниот инженер и политичар Милутин Мркоњиќ. Цели девет години и двајцата ја докажаа својата љубов и взаемна доверба и колку се поддржуваат еден на друг и во добро и во зло.

Во видео интервју за Нова.рс, Бекута открива дека не можела да си го замисли животот без поранешниот министер за транспорт и инфраструктура, па затоа, меѓу другото, се осврна и на неговото здравје и наглото слабеење.

-Не можам да го замислам животот без Милутин. Да не го сретнав, немаше да се грижам, но вака кога ќе сретнеш некого и јадеш вреќа сол со него, сè е друга приказна, сè е многу посериозно и сè е многу поважно , рече Ана и продолжи:

-Тој ослабе поради своето здравје, пред се од тие причини. Тој ја контролира својата тежина наутро и навечер и е многу внимателен да не добие на грам, бидејќи лекарот го советуваше да го стори тоа. Не можам да го замислам животот без него “, изјави фолк пејачката.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.