Млад стружанец заврши во болница, тврдел дека екс сопругата му дала кафе со дрога
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/17/21 6:10 PM

Млад стружанец заврши во болница, тврдел дека екс сопругата му дала кафе со дрога

38-годишен стружанец завршил во болница, тврдел дека поранешната сопруга му дала кафе во кое имало наркотични средства.

Вчера во 13,00 часот во Полициска станица Центар од Комплекс клиники „Мајка Тереза“, било пријавено дека кај нив бил примен Д.К.(38) од Струга, по чие што кажување додека бил во парк во Тетово, заедно со неговата поранешна сопруга (25-годишна жена), таа му дала кафе во кое што, според пријавеното, биле ставени наркотични средства.

Жената била повикана во Полициска станица Тетово при што ги негирала тврдењата на пријавителот и изјавила дека имале средба со Д.К. за да го види своето дете но воопшто не пиеле кафе.

Додека траела средбата, според нејзино кажување, на Д.К. му се слошило, а таа за настанот го известила и Центарот за социјални работи. Известен бил Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7