ММС

Објавено на: 04/16/21 9:02 PM

(ВИДЕО) Скопјани ќе добијат нов модерен булевар со шест коловозни ленти

Улицата Босна и Херцеговина пред почетокот на реконструкцијата имаше само две ленти и вкупна површина од 7 метри, сега новиот модерен булевар располага со шест коловозни ленти, со вкупна должина од 1700 и ширина 40 метри.
Погледнете како изгледа реконструкцијата од птичја перспектива:


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.