ММС

Објавено на: 04/16/21 11:50 AM

Бред Пит заврши во инвалидска количка

Големата холивудска ѕвезда Бред Пит (57) е фотографиран додека излегувал од домот за здравје на Беверли Хилс во инвалидска количка, откако таму имал закажано термин на стоматолог. Бред во количката го возел неговиот телохранител, а актерот во таа прилика носел црна јакна со капа, сиви пантолони и бели патики.

После прегледот кај стоматолог, актерот го изнеле во инвалидска количка.

За количката има добро објаснување – Со Бред се е во ред, но актерот најверојатно морал да се вози во количката поради долгогодишната политика на болницата, за да се избегне нивната одговорност доколку пациентот се повреди излегувајќи од ординаијата под дејство на анестезија или лекови.

Извор: Ало.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.