ММС

Објавено на: 04/15/21 1:39 PM

Третиот бран на Ковид 19 коси во Тетово

Третиот бран на КОВИД 19 коси во Тетово. Голем дел од хоспитализираните и пациенти со потешка клиничка слика се помлади лица.

За две недели починаа 26 лица од коронавирус од тетовскиот регион. Бројка која доволно говори дека бројот на смртни случаи расте, со оглед на фактот дека во текот на целиот минат месец имало 21 починато лице од КОВИД 19

Голем дел од хоспитализираните и пациенти со потешка клиничка слика се помлади лица.

Од полошко во одредени денови бројот на позитивни случаи достигнува и до 100 лица.

Зоран Димовски


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.