ММС

Објавено на: 04/14/21 9:33 AM

Борис Новковиќ стана татко по четврти пат

Пејачот Борис Новковиќ (53) го доби четвртото дете, а наследникот се роди вчера во Загреб.

Борис и неговата 25-годишна помлада девојка Ирис Волф вчера добија син, а убавата студентка по моден дизајн роди момче во вторникот напладне во загрепската болница Меркур, породувањето помина со царски рез.

– Како и секој пат кога станав татко, овој ден е еден од најсреќните во мојот живот. Сè помина добро со мајката и бебето и едвај чекам да се вратат дома – изјави Борис Новковиќ.

Ова е второ дете за Ирис и Борис. Имаат и ќерка Си, која е родена во април 2019 година, а пејачката од претходниот брак има уште два сина.

Извор и фото: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.