ММС

Објавено на: 04/12/21 8:51 PM

Со кинескиот амбасадор Ѕуо разговаравме да се забрза процесот за испорака на 200.000 вакцини од „Синофарм”, изјави Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил напиша дека денеска на негово барање се сретнал со кинескиот амбасадор во државава, Џанг Ѕуо.

-На средбата разговаравме за испораката на вакцините од производителот „Синофарм”, односно да се забрза процесот за испорака на 200.000 вакцини, кои според најавите на амбасадата во нашата земја би требало да стигнат до крај на месецов, објави Филипче.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.