ММС

Објавено на: 04/12/21 1:50 PM

Ја остави сопругата после 22 години брак – Дејвид Гета во врска со згодна Кубанка

Ја остави сопругата после 22 години брак – Дејвид Гета во врска со згодна манекенка

Еден од најпознатите светски диџеи Дејвид Гета (53) ужива во љубовта со 25 години помладата Џесика Ледон, а парот е неразделен, главна забава им е плажата.

Џесика и славниот Французин се мета на папарацо фотографите, поради фактот дека заносната 28-годишна девојка е неверојатно згодна.

Славниот диџеј не крие колку е лудо вљубен во својата избраничка, а и тој самиот покрај неа изгледа како момче, иако гази во шестата деценија.

И овојпат парот е забележан во Мајами на една плажа, а по обичај не ги тргале рацете еден од друг, туку се однесувале како заљубени тинејџери.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Ledon (@jessledon)

Гета пред Џесика бил 22 години во брак со Кети Лоб, со која има и две деца. Парот се раведе во 2014 година, а веќе неколку месеци подоцна јавноста дозна за него и атрактивната Кубанка, за која многумина шпекулираа дека е и причината за разводот, иако тоа никогаш не е потврдено.

Извор: zena.blic.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.