ММС

Објавено на: 04/12/21 12:18 PM

Ѕвездата од „Сопранови“ ја загуби битката со болеста

Жозеф Сираво кој ќе остане запаметен по улогата на Џони Бој Сопрано, татко на Тони Сопрано, почина вчера откако ја загуби битката со тешката болест. Ѕвездата почина на 64. години.

Веста за неговата смрт ја потврди актерот Гери Пастор на својот Инстаграм.

Тој под фотографијата напишал: Почивај во мир драг пријателе, се бореше во неверјатна битка. Ќе ми недостасуваш. Се гледаме на другата страна.“

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Garry Pastore (@garry_pastore)

Некои од најзапаметените улоги на Жозеф Сираво е остварувањето во „Карлитов пат“, филмот „Wannabe“, „The report“, „Blacklist“, „Ред и закон“ и многу други.

Извор: Телеграф.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.