ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/11/21 10:50 PM

Заедно и во болест и во здравје – Цеца го негувала Богдан додека бил болен од корона

Дечкото на Цеца Ражнатовиќ, Богдан Срејовиќ, наводно се заразил со корона, а пејачката го негувала својот избраник две недели во вилата во Белград.

Штом дечко и јави дека има коронавирус, фолк ѕвездата инсистираше на тоа привремено да се пресели во нејзината куќа за да му помогне што побрзо да закрепне.

– Кон средината на март, Богдан се пожали на Цеца дека не се чувствува добро. Тој се пожали на слабост и треска и веднаш повика лекар. Тој бил тестиран за корона, а потоа открил дека е заразен – вели извор за „Информер“ близок до славната двојка и додава дека Срејовиќ веднаш го спакувал куферот и дошол кај Ражнатовиќ.

– Цеца му предложи на Богдан да се пресели од од неговиот стан, што го изнајмува во Нов Белград, во вилата на Дедиње. Му рекла да не се грижи за неа бидејќи има антитела и дека нема да и биде досадно и дека ќе го негува. Тој со воодушвување прифати и помина цели две недели во изолација со Цеца. Прекрасно се однесуваше кон него, често му ја мереше температурата, му купуваше лекови и витамини, правеше чај … Ништо не и беше тешко.

Според нивниот заеднички пријател, карантинот не им паднал тешко.

– Гледаа филмови и серии цел ден. Коронавирусот ги зближи и ја зајакна врската бидејќи за прв пат откако се заедно, пред неколку месеци, поминаа толку многу време заедно под ист покрив. Богдан ја напуштил вилата на Цеца само кога отишол на лекар – вели изворот.

Според локалните медиуми, заљубениот пар бил сам во куќата.

– Ниту еден од домашните на Цеца не се пожали дека Богдан дошол во вилата. Тие две недели, Анастасија беше во Нови Сад со своето момче, а внукот Жељко беше во Тител со Вељко и Богдана – вели изворот и додава дека дечкото на Цеца повторно било тестиран пред неколку дена и има негативен тест:

– Богдан веќе се врати во станот што го изнајмува во близина на ресторанот во кој работи како управител. Тој сè уште се чувствува уморен, но не сака да ги занемари своите деловни обврски. Иако веќе не се под ист покрив, Богдан и Цеца се гледаат скоро секој ден.

Извор и фото: srbijadanas.com


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1