ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/9/21 9:05 PM

Страшно: Познатиот музичар убивал животни за да не полуди – шмркал мравки наместо кокаин и одгризал глава на лилјак

Американската јавност остро го критикувала музичарот Ози Озборн откако открил дека за време на локдаун со пушка убивал животни во својата зоолошка.

Како што велат, Озборн има проблеми со Паркинсова болест, за се е виновна неговата лоша состојба.

Дал интервју во кое се обидел да го објасни своето однесување.

-Правев многу глупави работи, но сите учиме од сопствените грешки. Пукањето ми помага бидејќи кога сум дома се грижам дека повеќе нема да можам да одам. На почетокто не знаев ниту да пукам, а сега има мртви мачки и птици на секоја минута, објаснил тој.

Иако е познат како љубител на животни, рокерот веќе имал неколку инциденти порано.

1981 година на турнеја шмркал мравки, откако го искористил целиот кокаин, а во 1982 година за време на својт настап одгризал главата на лилјак.

Извор: Нова.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7