ММС

Објавено на: 04/9/21 12:29 PM

Почина принцот Филип (99), сопруг на кралицата Елизабета Втора

Почина војводата од Единбург, сопругот на британската кралица Елизабета.

Тој почина на 99-годишна возраст  во дворот Виндзор, соопштија од Бакингемската палата.

Знамињата на зградите во Велика Британија се спуштени на половина копје.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.