ММС

Објавено на: 04/8/21 4:12 PM

Пациент нападнал вработен на Токсикологија

Вчера на одделот Токсикологија пациент нападнал вработен додека извршувал работни задачи.

Во 09.35 часот во Полициската станица Центар, Г.Г.(56) од Скопје пријавил дека околу 09.15 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза”, на Оддел токсикологија, бил физички нападнат од пациентот Г.С.(38) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.