ММС

Објавено на: 04/8/21 10:50 AM

Почна асфалтирањето на улици во делчевското село Град (видео)

Со средства од општинскиот буџет се асфалтираат крак 2 и крак 3, со вкупна должина од над 400 метри. Увид во работите изврши градоначалникот Горан Трајковски, кој истакна дека капиталните инвестиции остануваат во центар на вниманието, додека интензивно се работи на подобрување на квалитетот на животот во населените места во Делчево.

Целата вест можете да ја прочитате на Моја Општина.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.