ММС

Објавено на: 04/7/21 11:02 PM

Висока цифра: Колку Карлеуша заработува од една емисија во Гранд

Натпреварувањето „Ѕвездите на Гранд“ често ги менува членовите на жири комисијата, а често се зборува и колкави се нивните хонорари.

Низ сезоните цифрите се менувале, а како што се дознава моменталниот состав има најголеми хонорари.

Иако висината на хонорарите се држи во тајност, медиумите дошле до информации за истите.

Марија Шерифовиќ заработува околу 3.500 евра по емисија. Додека веднаш после неа е Карлеуша со 5.000 евра, како што истакнува изворот. Така што само од овие емисии Јелена заработила годишно околу 200.000 евра.

Извор: Србијаданас.ком


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.