ММС

Објавено на: 04/7/21 2:54 PM

Скандал на изборот за МИС – На победниката и ја симнаа круната бидејќи била разведена!

Изборот за мис на Шри Ланка оваа година беше доста бизарен. Пушпика Де Силва беше прогласена за победничка и со тоа стана „г-ѓа Шри Ланка“, но по само неколку моменти подоцна, на сцената се појави победничката на изборите во 2019 година.

Таа го земала  микрофонот и изјавила дека Пушика не може да биде победничка затоа што е разведена, што значи дека ги прекршила изборните правила.

Поранешната кралица на убавината, Каролин Јури, се доближила до Пушпајк и ја симнала круната од главата и ја ставила на главата на друга натпреварувачка. Де Силва многу лута се свртела и ја напуштила сцената.

Следниот ден било објавено дека Пушпика завршила во болница.

Таа тврдела дека има повреди на главата, а исто така страдала од тешка депресија по настанот.

Организаторите и се извинија и и ја вратија титулата затоа што утврдија дека таа се развела од сопругот, а не од неа.

Извор: Еспресо.рс

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KadaK FM (@kadakfm)


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.