ММС

Објавено на: 04/7/21 2:35 PM

„Мојот татко ќе биде испратен како што доликува“- Погребан Зафир Хаџиманов

Зафир Хаџиманов, филмски актер, пејач и композитор, ја загуби битката со корона вирусот на 27 март, а денеска беше испратен во неговиот веќен дом на Новите гробишта.

Тој беше испратен во кругот на најблиските членови на семејството и пријателите, бидејќи условите поради пандемијата на коронавирусите не дозволуваат поинаку, и како што објави неговиот син Васил, по пандемијата, тој ќе биде испратен „како што доликува“.

— Кога ќе помине оваа страшна пандемија, ќе се збогуваме како што доликува и како што заслужуваше Зафир. Ќе го испратиме со песна и насмевка. Баш така како тој би сакал и начинот на кој го живееше целиот свој живот. Ви благодарам од се срце на сите за бројните пораки за поддршка и разбирање – напиша на крајот Васил Хаџиманов.

Неговата урна ќе биде положена во Алејата на заслужените граѓани на Новите гробишта во Белград.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.