ММС

Објавено на: 04/6/21 8:32 PM

Само на една жена и посвети песна, а само Билјана Ристиќ ја сакал: Неверојатниот љубовен живот на Тозовац

Предраг Живковиќ Тозовац почина денес на 85 години од последици од корона вирус.

Животот на легендарниот пејач Тозовац бил бурен, а љубовниот уште побурен, па така се оженил дури во 85-тата година пред смртта.

Во младоста важел за голем заводник и боем. Никогаш не се женел, а од вонбрачна врска има два сина. За својата љубов ретко зборувал, единствено која ја спомнувал била Билјана Ристиќ, бидејќи сметал дека таа нема да се налути на тоа.

Повеќе од 35 години живеел со две децении помладата Емиија, која ја викал Мима. Во една прилика изјавил дека многу ја сака, иако не се венчани, имаат најубав брак на светот. Пејачот тогаш изјавил дека би се оженил доколку таа сака. Та било повод за новинарите да ја најават венчавката, која сепак не се случила. За својот однос со Мима, Тозовац велел дека е повеќе од љубов.

Извор: Република.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.