ММС

Објавено на: 04/6/21 2:10 PM

Извршил полови дејствија врз деца, па ги сликал со мобилен: Поднесен обвинителен акт против 41-годишен маж

Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило 14 години според член 188 став 1 во врска со член 45 од Кривичниот законик, соопштија од ОЈО Кавадарци.

Четириесет и едногодишниот обвинет, на точно неутврдени датуми во 2020 година, во куќа во Росоман, во повеќе наврати извршил полови дејствија врз две деца кои не наполниле 14 години, при што ги сликал со мобилен телефон, информираат од Обвинителството.

Надлежниот јавен обвинител до Судот достави и предлог за продолжување на претходно определената мерка притвор за обвинетото лице


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.