ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/6/21 11:43 AM

(ФОТО) Вучиќ се вакцинираше

Српскиот претседател  Александар Вучиќ, пристигна во Рудна Глава, каде што беше вакциниран против Ковид 19 во Здравствената станица на Здравствениот дом „Д-р Вероjуб Цакиќ“ Мајданпек.

Вучиќ ја прими кинеската вакцина „Синофарм“, а по пристигнувањето во Здравствениот дом им донесе цвеќе на целиот медицинскиот персонал.

фото: Нова.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1