ММС

Објавено на: 04/6/21 11:05 AM

Небесните кафеани стануваат се пополни, а нашите ќе останат празни – Ана Бекута тагува поради смртта на Тозовац

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац почина на 85-годишна возраст, по повод веста за смртта се огласи и пејачката Ана Бекута.

Ана истакна колку е скршена поради смртта на нејзиниот колега.

“Небесните кафеани стануваат преполни, а нашитесамо затоа што Предраг Тозовац само што си замина, ќе останат празни засекогаш. Не сакам да бидам патетична и да потенцирам каков човек беше, на крајот сите добиваат такви зборови. Замина Тозовац и денес не излезе сонцето. Нека ти е вечна славата, а нашето сонце засекогаш ќе биде барем за еден степен поладно, а овој суров свет најмалку илјада степени празен”, напиша пејачката.

 

Извор и фото: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.