ММС

Објавено на: 04/6/21 10:33 AM

Вакво име само на Ѓуро може да му текне – Ќерка му ја крстил по јогрут

Малкумина знаат дека актерот Бранко Ѓуриќ Ѓуро има ќерка која ги следи неговите стапки и сите зборуваат за нејзината убавина.

Зала Ѓуриќ има 25 години. Приказната за нејзиното име е прилично необична.

– Кога двајцата се за вљубивме, не се ни осмелувавме да сонуваме за заеднички живот, но сепак сонувавме дека ќе имаме едно дете, а потоа имаше еден јогурт на пазарот наречен Зала и рековме дека нашата ќерка така ќе се вика. Имавме капак скриен некаде во лифтот зад огледалото и секогаш гледавме таму и сонувавме дека еден ден ќе ја имаме Зала – открила мама Тања.

Интересите на младата Зала се поврзани со музиката и глумата, исто како и нејзиниот татко. Сепак, она што ја издвојува од толпата деца на познати личности е нејзиниот изглед. Фотографиите што ги поставува на социјалните мрежи привлекуваат големо внимание бидејќи Зала има необична убавина.

Таа глумеше во неколку филмови, а пред шест години ја објави песната “Šele zdaj”, која ја компонираше нејзиниот татко. Зала заврши глума во Њујорк и истовремено работела како бејбиситерка. Таа секогаш имала отворен однос и голема поддршка со нејзиниот татко.

 

Извор: Курир.рс

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.