ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/6/21 9:46 AM

Затворен угостителски објект во гостиварско, приведен сопственикот

Во текот на вчерашниот ден полициски службеници од Полициското одделение Галате – СВР Тетово извршиле контрола во угостителски објект во Врапчишко поле во близина на автопатот Тетово – Гостивар, сопственост на Р.Б.(46) од Гостивар.

При контролата било констатирано дека во објектот има музика во живо, танчерки, како и 11 гости. Во објектот биле затекнати пет женски лица (четири македонски државјанки и една бугарска државјанка) кои работеле како танчерки и пејачки и едно машко лице кое работело како пејач. Сопственикот на објектот Р.Б. бил лишен од слобода, додека бугарската државјанка била лишена од слобода поради злоупотреба на туристичкиот престој.

Објектот бил затворен од Државниот пазарен инспекторат, а по целосно документирање и расчистување на случајот ќе бидат поднесени соодветни пријави.

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7